پایبندی به توافق کاهش تولید، همچنان نفت را بالا نگه می دارد

کاهش تولید ۱.۸۴ میلیون بشکه‌ای اوپک پلاس، پایبندی به توافق کاهش تولید، همچنان نفت را بالا نگه می دارد

براساس داده‌های كپلر كه محموله‌های نفتی را ردیابی می‌کند، اعضای اوپك به همراه روسیه و سایر متحدانشان، صادرات نفت خود را در ماه ژوئن ۱.۸۴میلیون بشكه در روز نسبت به ماه می کاهش داده‌اند. به گزارش اکونومیک تایمز، شرکت کپلر که در زمینه اطلاعات انرژی و ردیابی نفتکش‌ها فعالیت می‌کند، در گزارش خود آورده است: «صادرات نفت خام اوپک در ماه گذشته ۱۷.۲  میلیون بشکه در روز بوده است. کاهش صادرات ماهانه نفت عربستان سعودی تقریبا نیمی از میزان کاهش اوپک را به خود اختصاص داده و تولید سعودی‌ها در ماه گذشته حدود ۹۷۹ هزار بشکه در روز کاهش‌یافته است.»


براساس داده‌های كپلر كه محموله‌های نفتی را ردیابی می‌کند، اعضای اوپك به همراه روسیه و سایر متحدانشان، صادرات نفت خود را در ماه ژوئن ۱.۸۴میلیون بشكه در روز نسبت به ماه می کاهش داده‌اند.


به گزارش اکونومیک تایمز، شرکت کپلر که در زمینه اطلاعات انرژی و ردیابی نفتکش‌ها فعالیت می‌کند، در گزارش خود آورده است: «صادرات نفت خام اوپک در ماه گذشته ۱۷.۲  میلیون بشکه در روز بوده است. کاهش صادرات ماهانه نفت عربستان سعودی تقریبا نیمی از میزان کاهش اوپک را به خود اختصاص داده و تولید سعودی‌ها در ماه گذشته حدود ۹۷۹ هزار بشکه در روز کاهش‌یافته است.»


سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدان آن، موسوم به اوپک پلاس، موافقت کردند که تولید خود را از اول ماه می ۹.۷  میلیون بشکه در روز کاهش دهند تا با این کار بتوانند کاهش قیمت و سقوط تقاضای نفت ناشی از بحران ویروس کرونا را جبران کنند.


👈🏻 طبق بررسی‌های رویترز در این هفته نیز مشخص شد که تولید اوپک در ماه ژوئن ۱۹.۲ میلیون بشکه در روز کاهش‌ یافته است.

 

کد خبر: 7165
تاریخ: 1399/04/14 - 10:21:27