کانادا تا سال ۲۰۲۱ ممنوعیت گسترده ای را بر استفاده از پلاستیک یکبار مصرف اعمال می کند

کانادا تا سال ۲۰۲۱ ممنوعیت گسترده ای را بر استفاده از پلاستیک یکبار مصرف اعمال می کند

انتظار می رود تا سال ۲۰۲۱ میلادی کانادا ممنوعیت گسترده ای را بر استفاده از پلاستیک یکبار مصرف (single-use plastics) اعمال کند.


جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در بیانیه ای در تاریخ ۱۰ ماه ژوئن اعلام کرد: به زودی و بر اساس بررسی های علمی، درباره محصولات پلاستیکی ممنوعه تصمیم گیری می شود.

طرح یادشده که الهام گرفته از اقدامات مشابه اتحادیه اروپا است، فراتر از ممنوعیت نی های پلاستیکی (plastic straws)، هم زننده های نوشیدنی (drink stirrers) و گوش پاک کن (cotton buds) خواهد بود. محصولاتی که تولید آن ها از ماه آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی در قاره سبز ممنوع اعلام می شود.

در کانادا این برنامه گسترده تر خواهد بود و شامل موارد دیگری مانند بطری های پلاستیکی آب ، کیسه های خرید و ظرف های فست فود می شود.

کمتر از پنج ماه پیش از برگزاری یک انتخابات ملی، تغییرات اقلیمی (climate change) و محیط زیست (environment) در میان داغ ترین بحث های انتخاباتی قرار دارند.

گزارش ها نشان می دهد که تنها کمتر از ۱۰ درصد از انواع محصولات پلاستیکی در کانادا بازیافت می شودو در مقایسه، قوانین اتحادیه اروپا در پی دستیابی به هدف بازیافت ۹۰ درصدی بطری های پلاستیکی تا سال ۲۰۲۵ میلادی است.

مشکل فزاینده ضایعات پلاستیکی، امروزه یکی از دغدغه های فعالان صنایع شیمیایی و پتروشیمی محسوب می شود.

کد خبر: 7131
تاریخ: 1398/03/28 - 10:17:05

پلاستیک|پلیمر|ممنوعیت|بازیافت|بطری