پروپیلن مصمم و رو به بالا...

پروپیلن مصمم و رو به بالا...

پروپیلن در اولین روز کاری هفته ی گذشته همراه با روندهای صعودی بالادستی خود مسیر صعودی را در این هفته در پیش گرفت و در دو مرحله افزایش به 775 دلار تقریبا معادل 2% درصد افزایش قیمت رسید.
 بازار پلی اتیلن ها

بازار پلی اتیلن ها

بازار پلی اتیلن ها برخلاف صنایع بالادستی خود که ثبات نسبی داشت، اکثر گرید ها بین 2 تا 3 درصد افزایش قیمت و تمام گرید های سنگین بین 15 تا 35 دلار بالاتر از هفته ی پیش معامله شدند. بازار پلی اتیلن های سبک و سبک خطی هم خیلی از هم خانواده های خود فاصله نداشت و با 3% افزایش، افزایشی 20 تا 25 دلاری را تجربه کردند که روند معاملات جهانی در گروه پلی اتیلن ها را در جدول بالا می توانید مشاهده کنید.
 سقوط آزاد اتیلن در واپسین دقایق

سقوط آزاد اتیلن در واپسین دقایق

در آخرین روز کاری هفته ی گذشته اتیلن نزدیک به 10% افت قیمت داشت. در صورتیکه در بازار بالادستی خود شاهد افزایش و یا حداقل ثبات بود. مهمترین علت کاهش 70 دلاری قیمت اتیلن که از 840 دلار به 770 رسید بازگشایی دو مجتمع (پتروشیمی) در تایوان و چین می باشد که ظرفیت تولید مجتمع تایوانی 230/000 تن و مجتمع چینی 240/000 تن در سال است که با عرضه های جدید اتیلن آنها دسترسی خریداران به این محصول راحت تر از قبل شد.
 دی اکتیل فتالات و عدم تمایل به تغییر

دی اکتیل فتالات و عدم تمایل به تغییر

گویا دی اکتیل فتالات از قیمتی که در بازارهای جهانی دارد راضی است و تمایلی به تغییر ندارد و از قیمت 925 دلار که معامله می شود لذت می برد. اما حیف که این قیمت دلار نمی گذارد این کالا در ایران روی آرامش را به خود ببیند!
 هفته ی آرام و بدون افزایش دو اتیل هگزانول

هفته ی آرام و بدون افزایش دو اتیل هگزانول

دو اتیل هگزانول تمام هفته ی گذشته را آرام و بدون افزایش بود و مثل هفته ی پیشین خود در آخرین روز کاری افزایش داشت هر چند این افزایش نا چیز و در حد 5 دلار بود و به 870 دلار رسید.
 پتروپرایس در بازار مواد پتروشیمی یک قدم از سایرین جلوتر باشید.

پی وی سی و احتمال افزایش

پی وی سی پس از جهش 10 درصدی که در سه هفته ی پیش داشت سیراب از افزایش قیمت است و همچنان در سطح 790 دلار معامله می شود. اما احتمال یک افزایش 7 الی 8 درصدی در هفته ی اول یا دوم مرداد ماه وجود دارد، که قطعاً بررسی های دقیق تر در همینجا خدمتتان ارائه خواهد شد....